Szkoła Podstawowa Nr 76
w Warszawie
 
im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych 
UWAGA! ZMIANA STRONY INTERNETOWEJ SZKOŁY!

Informujemy, że przenieśliśmy się na nową stronę internetową www.sp76.edupage.org.

Wszystkie aktualności publikujemy już tylko pod nowym adresem. Zapraszamy!


Wycieczka po Warszawie


Wycieczka klasy 6b i IB gimnazjum
Klasy sB SP i IB gimnazjum pojechały na piękną jesienną wycieczkę po Warszawie. Uczniowie w ciepły październikowy dzień odwiedzili Cytadelę – więzienie twierdzę, tak bardzo w tragiczny sposób związaną z historią Polski oraz Fort Bema – najlepiej zachowany fragment murów obronnych wzniesionych wokół miasta przez cara Rosji.
Z nostalgią i zadumą spacerowali również po warszawskich Powązkach tych młodszych, gdzie pochowani są wielcy Polacy, literaci, aktorzy, sportowcy, powstańcy warszawscy, żołnierze Szarych Szeregów. Z przejęciem zapalili znicze na licznych symbolicznych grobach ofiar obozów koncentracyjnych, jeńców katyńskich i wielu Polaków, którym nie było dane spocząć w ojczystej ziemi. Wzruszył ich nagrobek Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego na którym odczytali słowa mistrza „Chciałbym mój ślad na drogach ocalić od zapomnienia”
Stare Powązki urzekły ich pięknem, spokojem majestatem. I tam odnaleźli groby i ślady wielu znakomitych twórców kultury narodowej. Uroku zabytkowym nagrobkom dodały pięknie przebarwione jesienne liście. Była to wzruszająca lekcja historii przeżyta w szczególnym dla Warszawy miejscu.

Galeria: