Szkoła Podstawowa Nr 76
w Warszawie
 
im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych 
UWAGA! ZMIANA STRONY INTERNETOWEJ SZKOŁY!

Informujemy, że przenieśliśmy się na nową stronę internetową www.sp76.edupage.org.

Wszystkie aktualności publikujemy już tylko pod nowym adresem. Zapraszamy!


Spotkanie z Mieszkiem Włodarczykiem


W dniu 30.11.2015 r. już po raz drugi gościliśmy w naszej szkole Mieszka Włodarczyka – specjalistę od trików i sztuczek z piłkami do kosza, co nazywane jest freestylem. W tym co robi, dorównuje najlepszym zawodnikom na świecie. W Polsce zdobył popularność  dzięki występom w programie MAM TALENT, w którym dotarł do półfinału. Część naszych uczniów widziała lub słyszała o umiejętnościach Mieszka, lecz pokaz na żywo był dla wszystkich czymś nowym i niezwykłym.
Zanim Mieszko wyjął piłki, opowiedział o sobie, o początkach kariery, o radzeniu sobie z porażkami i pokonywaniu własnych słabości. Jego dewizą życiową jest hasło „Granice są w nas”, przekonywał naszych uczniów , że każdy powinien mieć swoją pasję.
Mieszko Włodarczyk współpracuje z naszym bohaterem w NBA – Marcinem Gortatem, dlatego zaprosił uczniów do udziału w warszawskim Gortat Camp. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, należy zarejestrować się na odpowiedniej stronie internetowej i mieć szczęście w losowaniu.
Pokazy pana Mieszka zrobiły na uczniach niesamowite wrażenie, wszyscy byli zaskoczeni tym co on wyrabia z piłkami oraz tym co zrobił ze swoimi butami. Po pokazie Mieszko rozdał wszystkim uczniom wlepki oraz bardzo długo rozdawał autografy.
Myślę że Mieszko zaraził swoją pasją naszych uczniów, po pokazie każdy chciał choć raz spróbować zakręcić piłki na palcu.

tekst: Marcin Szabat

Galeria: