Szkoła Podstawowa Nr 76
w Warszawie
 
im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych 


Informacje o planowanych konkursach

Klikając tutaj, w wykrzyknik lub tytuł wejdziecie na podstronę, na której zamieszczamy informacje o zapowiadanych konkursach zarówno szkolnych, jak i o szerszym zasięgu - dzielnicowym lub ogólnopolskim.
Zaglądajcie tu często, bo propozycji na ten rok szkolny jest bardzo dużo i z każdym dniem ich przybywa.
Na pewno znajdziecie coś dla siebie, coś co Was zainteresuje i w czym będziecie chcieli spróbować swoich sił. Życzymy Wam powodzenia!

SKW - Szkolne Koło Wolontariatu

Rok szkolny 2016/17


Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc może warto by zrobić coś dobrego? Pomóc tym najbardziej potrzebującym?
Samorząd Uczniowski z Gimnazjum i Koło wolontariatu włączyły się w akcję : 
NIE BĄDŹ SKNERA - KUP PAMPERA!!! 
Zbieramy
- pampersy w rozmiarach 2, 3, 4, 4+, 5, 6
- pieluchomajtki SENI KIDS JUNIOR , SENI KIDS JUNIOR EXTRA , SUPER SENI PLUS (rozmiary XS, S, M), PREMIO NATURA JUNIOR 
- chusteczki nawilżające
- obiadki deserki dla dzieci (rozdrobnione / bez kawałków) ; 
- kaszki dla niemowląt
- podkłady higieniczne
- kosmetyki pielęgnacyjne dla niemowląt
- chemia dla niemowląt (proszki do prania, płyny do płukania).
Dary przeznaczone są dla dzieci z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego (IO) w Otwocku ( miejsce, gdzie podopiecznymi są Noworodki i Niemowlęta. Dzieci niechciane, pozostawione po urodzeniu w szpitalu, w oknach życia, odebrane rodzicom na skutek interwencji sądu lub policji, przyniesione dobrowolnie przez rodziców) oraz
Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek”( Pomagamy 20 chorym Maluszkom. Hospicjum to jest wyjątkowe – chore dzieci przebywają we własnych domach, własnych pokojach, własnych łóżkach. Rodzice mogą być przy nich cały czas.)
Nikogo do charytatywności nie zmuszamy. Pomaga ten, kto chce i w jakiej skali mu odpowiada. Można wydać niecałe 3zł na słoiczek, można kupić więcej. 
BO WARTO POMAGAĆ! :) 
Szkolne Koło Wolontariatu
Co udało się zrobić od września do grudnia?


W roku szkolnym 2016/2017 Szkolny Klub Wolontariatu kontynuuje działalność. Chęć udziału zgłosili uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum.
Na początku roku opracowano plan pracy SKW.
Nowi wolontariusze zapoznali się z ideą wolontariatu.
Z każdą osobą zawarto porozumienie o współpracy na nadchodzący rok szkolny. W październiku rozpoczęło działalność koło fotograficzne prowadzone przez ucznia klasy III gimnazjum. Regularnie od miesiąca września w świetlicy TPD na ul. Halnej pomaga w odrabianiu prac domowych i nauce uczennica klasy II gimnazjum. Uczennice klas VI szkoły podstawowej podczas przerw międzylekcyjnych prowadzą zabawy dla dzieci z nauczania zintegrowanego. Uczniowie gimnazjum pomagali w przemeblowaniu biblioteki szkolnej i porządkowaniu księgozbioru. Członkowie SKW z klas III gimnazjum obsługują sprzęt nagłaśniający podczas imprez szkolnych. Uczennice klas VI szkoły podstawowej prowadziły akcję „Okulary dla Afryki”.
Nasze plany na grudzień.
Włączenie się do akcji „Nie bądź sknera kup pampera” – zbiórka pampersów, odżywek i środków czystości dla hospicjum dziecięcego „Promyczek” z Otwocka.
Wyjście do profesjonalnego studia fotograficznego na warsztaty.


Od listopada uczniowie gimnazjum prowadzą w ramach koła wolontariatu zajęcia z robotyki dla uczniów klas 4 - 6 SP. Są to zajęcia, które uczą "młodych inżynierów" jak budować roboty, zapoznają ich z pojęciami związanymi z robotyką i wprowadzają w świat nauki.

Czym jest robotyka? Robotyka dla dzieci to nic innego, jak budowanie robotów ze specjalnych klocków WeDo i LEGO Mindstorms. Podczas zajęć uczestnicy konstruują własne roboty i uczą się ich programowania. Co ważne, zajęcia odbywają się w małych grupach, dzięki czemu każde dziecko traktowane jest indywidualnie, Wolontariusze są do ciągłej dyspozycji, a kameralna atmosfera sprzyja zabawie i nauce.Prowadzący to: Kacper Budziak oraz Martyna i Marcin Chołody.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu : Magdalena Tyszka

Sprawozdanie z pracy Szkolnego Koła Wolontariatu
W roku szkolnym 2014/2015 Szkolny Klub Wolontariatu rozpoczął działalność. Chęć udziału zgłosiło 12 uczniów klas drugich i trzecich.
Na początku roku opracowano plan pracy oraz cele i założenia SKW.
Uczniowie zapoznali się z ideą wolontariatu podczas apelu na godzinie wychowawczej.
Z każdym wolontariuszem zawarto porozumienie o współpracy w bieżącym roku szkolnym.
W październiku wolontariusze wsparli Radę Rodziców naszej placówki roznosząc ulotki informujące o kiermaszu szkolnym.
W listopadzie nawiązano współpracę z panią Eweliną Belter koordynatorką wolontariatu w dzielnicy Wawer.
W grudniu odbyło się, krótkie spotkanie informacyjne i ustalono termin spotkania pani Eweliny z wolontariuszami.
06.02 2015. uczniom zostały przedstawione konkretne propozycje pracy wolontariackiej poza szkołą.
Od listopada nasze wolontariuszki pomagają w świetlicy TPD. Organizują zabawy dla młodszych dzieci, pomagają w pracach porządkowych. .
Członkowie SKW biorą udział w pracach na terenie szkoły tj.: obsługa sprzętu nagłaśniającego podczas imprez szkolnych, pomoc w odrabianiu lekcji z języka angielskiego uczniom klas IV-VI, prowadzenie dla dzieci ze świetlicy szkolnej zajęć szachowych.
W lutym nasi wolontariusze pomagali przy organizacji balu dla dzieci TPD, który odbył się w budynku XXV LO na ul. Halnej.
W marcu uczennice klasy trzeciej gimnazjum pomagały podczas warsztatów plastycznych "Wielkanoc już tuż tuż..." zorganizowanych przez Wawerskie centrum kultury i OPS Wawer.

Opiekun SKW: Magdalena Tyszka