Szkoła Podstawowa Nr 76
w Warszawie
 
im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych 
UWAGA! ZMIANA STRONY INTERNETOWEJ SZKOŁY!

Informujemy, że przenieśliśmy się na nową stronę internetową www.sp76.edupage.org.

Wszystkie aktualności publikujemy już tylko pod nowym adresem. Zapraszamy!


Na Stadionie Narodowym...


W lutym wszyscy uczniowie Zespołu Szkół 111 mieli wyjątkową okazję zwiedzić Stadion Narodowy, a przy okazji doświadczyć spotkania ze sztuką. Podzieleni na trzy grupy według przedziału wiekowego obejrzeli wspaniałe przedstawienia teatralne. A oto relacje z tych wypraw...

Klasy O


W piękny słoneczny dzień 5 lutego 2014r oddziały "0" a i b po raz pierwszy w tym roku szkolnym wybrały się na wycieczkę autokarową. Pojechały na Stadion Narodowy w Warszawie, aby obejrzeć tam przedstawienie teatralne pt. "40 rozbójników i tajemniczy skarb Sezamu" na podstawie baśni o Ali Babie. 

Jest to historia o zaczarowanej grocie, zwanej Sezamem, skrywającej niezwykły skarb czterdziestu rozbójników, jedna z najciekawszych baśni
z Tysiąca i Jednej Nocy. Opowieści pięknej Szeherezady do dzisiaj wzbudzają dreszcz emocji, oczarowują, bawią i wzruszają najmłodszą widownię. Adaptacja baśni przygotowana przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie pokazuje niezwykłą historię dwóch braci: chytrego i tajemniczego Kasima oraz dobrodusznego Ali Baby, zakochanego w przepięknej księżniczce.
Oprócz przedstawienia i spotkania ze sztuką teatralną, dużą atrakcję dla dzieci okazała się wizyta na Stadionie Narodowym, dla niektórych pierwsza w życiu. W samym budynku obiektu sportowego wielką frajdę sprawiła dzieciom jazda schodami ruchomymi. A i podróż autokarem była niezwykle ciekawa, bo z jego okien widać było Wisłę, mosty, ulice oraz uśmiechniętych i machających kierowców aut przejeżdżających obok nas.
Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie wychowawczynie, pani Basia
i jedna mama. Wyjazd można zaliczyć do udanych. To był dzień pełen atrakcji i miłych wrażeń, mamy nadzieję, że nie ostatni w tym roku szkolnym, bo wycieczki są FAJNE! 

Klasy IV - VI SP


4 lutego klasy IV- VI wybrały się na długo oczekiwane przedstawienie „Przystanek Olimp- mity i legendy greckie” w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa. Oryginalne miejsce - sala Paryż wewnątrz Stadionu Narodowego gościło wielu młodych widzów z różnych warszawskich szkół.

Jakież było zdziwienie, gdy zamiast w starożytnej Grecji, znaleźliśmy się w roku 2299. Niestety nie ma już książek, a historię ludzkości zapisuje Centralny Komputer Ziemski. No cóż, serwery internetowe to jedyne źródła wiedzy o naszych przodkach. A co będzie jeśli nastąpi awaria systemu? Co będzie jeśli wirus wymaże wszystkie informacje? Wtedy do wirtualnego starożytnego świata musi wkroczyć agent specjalny z zadaniem uratowania historii. Pełne humoru spotkania z bogami i herosami wprawiły nas w znakomity nastrój, na pewno taka lekcja polskiego na długo zostanie w naszej pamięci.

Gimnazjum


Wycieczka na Stadion Narodowy - trasa piłkarza oraz przedstawienie: Mity greckie „Sen Afrodyty”

4 lutego uczniowie klasy IA, IB oraz 3A wybrali się na wycieczkę na Stadion Narodowy, aby zwiedzić trasę piłkarza i obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Sen Afrodyty”. Na Stadion Narodowy dojechaliśmy komunikacją miejską. Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzenia drogi piłkarza. Zobaczyliśmy, którędy piłkarze przybywają na stadion, jak wygląda Strefa Zawodnicza, poznaliśmy zakamarki piłkarskiej szatni, miejsca kąpieli, a na koniec wczuliśmy się w rolę piłkarza w pomeczowej Sali Konferencyjnej.
Po zwiedzaniu trasy piłkarza obejrzeliśmy spektakl, który został przedstawiony przez aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie. Komediowy scenariusz oraz zaskakujące efekty specjalne to niezaprzeczalne atuty tego przedstawienia. „Sen Afrodyty” to spotkanie przyszłości z przeszłością, to spektakl, który budząc wyobraźnię młodego widza, odkrywa przed nim tajemnice świata mitologii.