Szkoła Podstawowa Nr 76
w Warszawie
 
im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych 
UWAGA! ZMIANA STRONY INTERNETOWEJ SZKOŁY!

Informujemy, że przenieśliśmy się na nową stronę internetową www.sp76.edupage.org.

Wszystkie aktualności publikujemy już tylko pod nowym adresem. Zapraszamy!


Prezentacja projektów edukacyjnych


W dniu 5 marca 2014 roku klasa II A przedstawiła na forum szkoły kilka projektów edukacyjnych. Uczniowie poszczególnych grup przygotowywali swoje prezentacje od września i zwieńczeniem ich pracy były przedstawione prezentacje, prelekcje oraz film reportażowy. Gimnazjalistów i nauczycieli zaciekawiła pierwsza prezentacja i zarazem prelekcja grupy w skladzie: Cezary Cichoniec, Robet Jankowski oraz Kamil Lubański, na temat: "UZALEŻNIENIE OD INTETNETU I GIER KOMPUTEROWYCH". Uczniowie ci tak kompetentnie i rzeczowo opracowali wybrane przez siebie i niezwykle ważne zagadnienie, że wzbudzili żywe zainteresowanie młodzieży i kadry pedagogicznej. W formie wyróżnienia pani Wicedyrektor poprosiła ich o pokazanie tego projektu klasom VI szkoły podstawowej. Opiekę nad projektem sprawował pan Jarosław Stefaniuk.
Kolejna grupa tj.Sebastian Gawryszewski, Piotr Grymulski oraz Jakub Dominiak zaprezentowali "KSIĄŻKĘ KUCHARSKĄ -KUCHNI NIEMIECKIEJ". Pod opieką pani Pauliny Mackiewicz wprowadzili nas w tajniki kuchni i potraw z Niemiec. Uczniowie i nauczyciele z zainteresowaniem dowiadywali się o przepisach i składnikach charakterystycznych potraw mięsnych, sznycli, rolad, wypieków, knedli i deserów z ziemniakiem i jabłkiem w roli głównej. W dodatku oprócz podziwiania pięknych kolorowych zdjęc w książce kucharskiej posmakowaliśmy wyśmienitych placków ziemniaczanych z cukrem przygotowanych specjalnie na tą okazję.
Ostatnim projektem edukacyjnym był film teportażowy Igi Czeranowskiej, Ady Skrzyszowskiej oraz Julity Królak na temat:"ŚWIDERMAJER-ZNANY CZY NIEZNANY". Tu w oryginalny sposób dziewczyny z kamerą w ręku przemierzyły okolice Józefowa, Falenicy, Otwocka w poszukiwaniu wiedzy wśród dorosłych, dzieci i osób starszych na temat Androlliego, stylu bidermajer zwany potocznie "świdermajer" oraz domów letniskowych z modrzewia. W filmie zobaczyliśmy wiele znanych twarzy, kolegów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. To świetna pamiątka, którą można przedstawić przyszłym pokoleniom tej szkoły. Opiekunem ostatniego projektu była pani Urszula Gibas.
Zapraszamy na kolejne prezentacje projektów edukacyjnych 12 marca 2014 roku.

W dniu 9 kwietnia klasa IIA gimnazjum prezentowała swoje kolejne projekty edukacujne.Wszystkie prezentacje były bardzo udane, jednak najlepiej zaprezentowała się grupa chłopców pani Barbary Iwańczuk. August Borowski oraz Mateusz Pawłowski zainteresowali wszystkich tematem:Systemów Ratownictwa Medycznego w Krajach UE.Brawurowo pokazali nam jak udzielić pierwszej pomocy oraz pokazali zdjęcia i filmiki karetek pogotowia z różnych krajów UE.Ciekawy temat przestawiły N.Czyż, E.Czuba oraz K.Pawłowska. Pod kierunkiem p. E.Sztajer dziewczynki przedstawiły prezentacje o tragedii Tytanika, udało im się udowodnić, iż pasażerowie statku nie mieli szans na ratowanie się przed katastrofą.Realistyczne zdjęcia i poezja w tle chwyciły nas za serca.

tekst: Urszula Gibas