Szkoła Podstawowa Nr 76
w Warszawie
 
im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych 
UWAGA! ZMIANA STRONY INTERNETOWEJ SZKOŁY!

Informujemy, że przenieśliśmy się na nową stronę internetową www.sp76.edupage.org.

Wszystkie aktualności publikujemy już tylko pod nowym adresem. Zapraszamy!


Pierwszy Dzień Wiosny 2014


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ZERÓWCE

W dniu 21 marca 2014r roku do oddziałów przedszkolnych nareszcie zawitała WIOSNA. Dzieciaki z klas „0”a i „0”b chyba się tego spodziewały, bo powitały gościa przedstawieniem pt. „Witaj Wiosno!”. Przedstawienie oglądały też pani dyrektor i wicedyrektor, oraz dzieci z klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami.
Przedstawienie „zerówek” przede wszystkim składało się z wesołych piosenek i tańców, ale były też solowe role mówione dla bocianów, żabek, ptaków, słońca i kwiatków, których wiosną nie może przecież zabraknąć. Pszczółki bzyczały, niedźwiadki mruczały, kiedy mała Wiosna maszerowała przez świat wznosząc do góry barwny kwiat. Kolorowo ubrane dzieciaki także trzymały w dłoniach własnoręcznie wykonane kwiaty. Dekorację pomogła nam przygotować pani Basia Jadwiszczak, oprawę muzyczną zapewniła pani Urszula Gibas, a przedstawienie przygotowały pani Sylwia Jobda i Sylwia Morkowska – wychowawczynie „0”b i „0”a, które mocno trzymały kciuki i były suflerami dla małych aktorów. Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu strojów i za wsparcie.


tekst: Sylwia Morkowska


DZIEŃ WIOSNY KLAS IV-VI SP

 

Lepiej żyjemy, kiedy zdrowo jemy!

21 marca powitaliśmy bardzo radośnie. Już od rana widać było powiew wiosny. Szkoła „zakwitła” kolorami zdrowych produktów. Zielony jak szpinak, ogórek i szczypiorek, czerwony jak pomidory i jabłka, żółty i biały przypominał o konieczności jedzenia nabiału, no a pomarańczowy to naturalnie marchewka i pomarańcze. Klasy IV- VI dopasowały kolory ubrań do wybranych potraw, przygotowały hasła, plakaty o zdrowym odżywianiu oraz przedstawiły krótkie scenki urozmaicone piosenkami. Na stołach gościły smaczne i zdrowe przekąski. Wiosenne spotkanie przygotowały klasy czwarte ze swoimi wychowawcami, a w roli konferansjera z powodzeniem zadebiutował Michał Kaliniecki z klasy IVa. Całości przyglądało się szacowne jury na czele z p.dyr. Marią Maciak i p.dyr. Agnieszką Konowrocką. Poziom występów był tak wysoki, iż trudno było wyłonić zwycięzcę. Wszyscy zasłużyli na wyróżnienie i głośne oklaski. Apel upłynął w miłej, pełnej humoru atmosferze, a krótka powtórka z zasad zdrowego odżywiania na pewno u progu wiosny przydałała się każdemu.


tekst: Maria Niemczyk


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W GIMNAZJUM

I Dzień Wiosny w gimnazjum upłynął pod znakiem turniejów które to zostały zorganizowane przez zespół projektu edukacyjnego „Dlaczego watro uprawiać sport? Korzyści płynące z uprawiania sportu”. Dziewczęta grały w siatkówkę, a chłopcy w piłkę nożną.
W obu turniejach wzięło udział 50 uczniów i uczennic ze wszystkich klas gimnazjalnych.
W turnieju siatkówki wygrała klasa IIIA, drugie miejsce zdobyła klasa IIA, trzecie miejsce przypadło klasie I.
W turnieju piłki nożnej wygrała klasa IIA, drugie miejsce zajęła klasa IIIA, trzecie miejsce przypadło klasie IIIB, a czwarte miejsce – klasie I.
Każda drużyna otrzymała pamiątkowe dyplomy przygotowane przez zespół projektu.

tekst: Marcin Szabat