Szkoła Podstawowa Nr 76
w Warszawie
 
im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych 
UWAGA! ZMIANA STRONY INTERNETOWEJ SZKOŁY!

Informujemy, że przenieśliśmy się na nową stronę internetową www.sp76.edupage.org.

Wszystkie aktualności publikujemy już tylko pod nowym adresem. Zapraszamy!


Galeria

Za udostępnienie zdjęć serdecznie dziękujemy Tacie jednego z naszych uczniów -
panu Adamowi Okurowskiemu!

Jasełka


Jasełka i kiermasz bożonarodzeniowy w Szkole Podstawowej nr 76 w Warszawie to już tradycja. W tym roku przedstawienie wydarzeń z nocy wigilijnej przygotowali uczniowie klas IIb, IIIa i III b pod opieką p. Elżbiety Piątkowskiej, p. Katarzyny Gątarz i p. Iwony Myszkowskiej.

 

 

    O oprawę muzyczną jasełek zadbał chór szkolny pod batutą p. Urszuli Gibas. Wykonywane przez niego kolędy podbiły serca publiczności, która przyłączyła się również do wspólnego śpiewania.

    Szkolne jasełka rozpoczęły się od występu uczniów klasy II b , którego tematem były obyczaje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Następnie rozpoczęło sie widowisko przedstawiające historię narodzenia Jezusa. Obsada była tradycyjna: Maryja, Józef, królowie, pasterze i aniołki. Mali aktorzy z dużym przejęciem odtworzyli pięknie swoje role, za co zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie przedstawienia pani dyrektor Maria Maciak złożyła zebranym serdeczne życzenia z okazji zbliżających się świąt.
    Po jasełkach wszyscy skierowali swoją uwagę na kiermasz bożonarodzeniowy. Na korytarzu szkolnym pojawiły się stoiska na których można było znaleźć najbardziej wyszukane ozdoby świąteczne, ręcznie malowane bombki, artykuły dekoracyjne, prześliczne kartki . Kiermasz Świąteczny stworzył okazję, by zdobyć oryginalne prezenty dla najbliższych i w wyjątkowy sposób przystroić swoje domy i mieszkania .

 

 

tekst: Monika Seredyn