Szkoła Podstawowa Nr 76
w Warszawie
 
im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych 
UWAGA! ZMIANA STRONY INTERNETOWEJ SZKOŁY!

Informujemy, że przenieśliśmy się na nową stronę internetową www.sp76.edupage.org.

Wszystkie aktualności publikujemy już tylko pod nowym adresem. Zapraszamy!


Dzień Ziemi
W piątek obchodziliśmy wielkie święto naszej planety - Dzień Ziemi. Co prawda ten dzień przypada 22 kwietnia, ale z przyczyn organizacyjnych świętowaliśmy go 24 kwietnia.
Podczas apelu dla gimnazjalistów uczennica Maja Erhardt wprowadziła wszystkich w tajemnice i sposoby ochrony przyrody, a Antek Kawęcki – uczeń z klas IIB przedstawił prezentację dotyczącą ekologii w naszej szkole, która dotykała problemów sortowania odpadów i dbania o czystość na ternie placówki. Podczas apelu odbył się Konkurs Ekologiczny dla całego gimnazjum. Przedstawiciele klas zmierzyli się z pięcioma pytaniami, które dotyczyły całego bloku przyrodniczego związanego z ekologią. Zwycięzcą została klasa IB – gratulujemy. Całość tego wydarzenia uświetnili uczniowie klasy IIA: Szymon Jezierski i Jakub Szczypiór grając na gitarach elektrycznych.
Klasy IV – VI obchodziły Dzień Ziemi również na apelu. Spotkanie rozpoczęła Agata Balcer z klasy Vb od prezentacji multimedialnej pt. Dziennik Ekomaniaczki, która zwyciężyła w IX edycji Dzielnicowego Konkursu Ekologicznego. W drugiej części wyróżniono uczniów za wykonanie zabawek ekologicznych z odpadów oraz nagrodzono za przygotowanie plakatów z okazji Dnia Ziemi.
Laureaci szkolnego konkursu na plakat z okazji Dnia Ziemi to:
I miejsce - Daria Burakowska z klasy VIa
II miejsce – Małgorzata Staszałek z klasy IVa
III miejsce – Jakub Bieduna z klasy Vb
Wyróżnienie – Klaudiusz Stańczyk z klasy IVa
Uczniowie wyróżnieni za przygotowanie zabawki ekologicznej to: Aleks Witkowski z klasy IVa, Dawid Kruciński z klasy Vb, Agata Balcer.
Na zakończenie nauczyciel przyrody p. Monika Stoczewska przedstawiła prezentację na temat, czy nasza szkoła jest ekologiczna i czy dbamy o porządek w swoim otoczeniu.

Świętowanie Dnia Ziemi w naszej szkole zakończyliśmy posadzeniem przed szkołą roślin zakupionych przez wszystkie klasy 0 – VI SP i I – III gimnazjum.

Monika Wesołowska
Monika Stoczewska

Galeria: