Szkoła Podstawowa Nr 76
w Warszawie
 
im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych 


Informacje o planowanych konkursach

Klikając tutaj, w wykrzyknik lub tytuł wejdziecie na podstronę, na której zamieszczamy informacje o zapowiadanych konkursach zarówno szkolnych, jak i o szerszym zasięgu - dzielnicowym lub ogólnopolskim.
Zaglądajcie tu często, bo propozycji na ten rok szkolny jest bardzo dużo i z każdym dniem ich przybywa.
Na pewno znajdziecie coś dla siebie, coś co Was zainteresuje i w czym będziecie chcieli spróbować swoich sił. Życzymy Wam powodzenia!

Dzień Ziemi
W piątek obchodziliśmy wielkie święto naszej planety - Dzień Ziemi. Co prawda ten dzień przypada 22 kwietnia, ale z przyczyn organizacyjnych świętowaliśmy go 24 kwietnia.
Podczas apelu dla gimnazjalistów uczennica Maja Erhardt wprowadziła wszystkich w tajemnice i sposoby ochrony przyrody, a Antek Kawęcki – uczeń z klas IIB przedstawił prezentację dotyczącą ekologii w naszej szkole, która dotykała problemów sortowania odpadów i dbania o czystość na ternie placówki. Podczas apelu odbył się Konkurs Ekologiczny dla całego gimnazjum. Przedstawiciele klas zmierzyli się z pięcioma pytaniami, które dotyczyły całego bloku przyrodniczego związanego z ekologią. Zwycięzcą została klasa IB – gratulujemy. Całość tego wydarzenia uświetnili uczniowie klasy IIA: Szymon Jezierski i Jakub Szczypiór grając na gitarach elektrycznych.
Klasy IV – VI obchodziły Dzień Ziemi również na apelu. Spotkanie rozpoczęła Agata Balcer z klasy Vb od prezentacji multimedialnej pt. Dziennik Ekomaniaczki, która zwyciężyła w IX edycji Dzielnicowego Konkursu Ekologicznego. W drugiej części wyróżniono uczniów za wykonanie zabawek ekologicznych z odpadów oraz nagrodzono za przygotowanie plakatów z okazji Dnia Ziemi.
Laureaci szkolnego konkursu na plakat z okazji Dnia Ziemi to:
I miejsce - Daria Burakowska z klasy VIa
II miejsce – Małgorzata Staszałek z klasy IVa
III miejsce – Jakub Bieduna z klasy Vb
Wyróżnienie – Klaudiusz Stańczyk z klasy IVa
Uczniowie wyróżnieni za przygotowanie zabawki ekologicznej to: Aleks Witkowski z klasy IVa, Dawid Kruciński z klasy Vb, Agata Balcer.
Na zakończenie nauczyciel przyrody p. Monika Stoczewska przedstawiła prezentację na temat, czy nasza szkoła jest ekologiczna i czy dbamy o porządek w swoim otoczeniu.

Świętowanie Dnia Ziemi w naszej szkole zakończyliśmy posadzeniem przed szkołą roślin zakupionych przez wszystkie klasy 0 – VI SP i I – III gimnazjum.

Monika Wesołowska
Monika Stoczewska

Galeria: