Szkoła Podstawowa Nr 76
w Warszawie
 
im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych 
UWAGA! ZMIANA STRONY INTERNETOWEJ SZKOŁY!

Informujemy, że przenieśliśmy się na nową stronę internetową www.sp76.edupage.org.

Wszystkie aktualności publikujemy już tylko pod nowym adresem. Zapraszamy!


Dzień Dziecka


Bez rodziców w szkole byłoby smutno!

A szczególnie w Dzień Dziecka. W Zespole Szkół Nr 111 już po raz trzeci rodzice z klasy II B, której wychowawczynią jest p. Iwona Myszkowska, przygotowali przedstawienie dla uczniów klas młodszych. W tym roku teatr przybrał nazwę Teatru Poezji – nazwa wyłoniona na drodze konkursu, autorem nazwy jest Michał z klasy II B. 

Teatr przedstawił sztukę pod tytułem „Książę szuka żony”. Narrację poprowadziła pięknie przebrana mama Kingi. Brawurowo zagraną rolę Króla wykonał tata Kingi, Królowej – mama Ali, Księcia – tata Ali, Księżniczkami – kandydatkami na żony były świetnie grające mamy: Igi, Kariny, Wiktorii i Michała. Ostatecznie wybranką Księcia okazała się cicha i skromna, ale pijąca dużo mleka, Calineczka zagrana przez mamę Daniela. Dzieciom bardzo podobał się Żołnierz i Lokaj, grani przez tatę Michała. Przedstawienie było barwne, bardzo wesołe i porywające. Piękne dekoracje wykonała mama Kuby.
Bardzo pomocni był także rodzice w czasie przedstawienia, jakie klasa II B zorganizowała z okazji Dnia Mamy i Taty. Tata Igi zagrał na gitarze i zaśpiewał znaną piosenkę „Z popielnika na Wojtusia”. Co wprowadziło słuchaczy w odbiór przedstawienia pt. „Brzydkie kaczątko” przygotowanego przez dzieci. Przy wspólnym śpiewaniu piosenki „Pieski małe dwa” wszyscy się świetnie bawili.
Oba przedstawienia były przygotowane tak dobrze i sprawiły wszystkim widzom tyle przyjemności, że liczymy na dalszą współpracę. To miło, kiedy rodzice chętnie współpracują z nauczycielem – praca wychowawcza staje się wtedy łatwiejsza. Wpisuje się to również w plan pracy szkoły mający na celu tworzenie otwartości, współpracy i wsparcia rodziców dla całej społeczności Zespołu Szkół nr 111.

Zdjęcia z tego wydarzenia obejrzą Państwo tutaj


Iwona Myszkowska